قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای رحمتگر بر آفریدگان، رحمتگر بر ویژگان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده حکم نکنند، آنان خودشان کافرند.﴾ (مائده، 44)
پایگاه قرآنیان تلاش می‌کند تا به وسیلۀ قرآن، تصویر بهتری از اسلام نمایش دهد زیرا مسئولین این پایگاه، ایمان راسخ دارند که قرآن به عنوان ثقل اکبر، قطعی الدلالة و همچنین کامل و جامع است. به عبارت ساده‌تر، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای زندگی کردن است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، فقه، اخلاق و عرفان است.
تأکید می‌شود که کامل و جامع بودن قرآن نه تنها تضادی با پذیرش سنت ندارد بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیۀ اطاعت، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند سنت نیز مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان به معصومان (علیهم السلام) نیازمندیم.
ضمناً سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا دیگر علوم مطلق هستند قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند پایگاه قرآنیان مستقل است اما بیشتر متأثر از نظرات علما و مراجع تقلید قرآن‌محوری همچون علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) است.

پیوندها

شیعه نیوز؛ رسانۀ حامی تشیع انگلیسی!

يكشنبه, ۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۰۷ ب.ظ

شاید هرکسی شعار اصلی سیاست استعماری انگلستان را شنیده باشد که: «تفرقه بینداز و حکومت کن!» اما شاید بسیاری ندانند که یکی از مصادیق بسیار مهم برای انگلستان پیر و فرزندش آمریکا در اجرای این شعار شیطانی، حوزۀ دین است.

البته متأسفانه باید اذعان کرد که در میان مسلمانان، از قبل اختلافاتی وجود داشته است اما سیاست استعمارگران همواره بر این بوده که اختلافات را گسترش بدهند به طوری که اختلافات نظری را به اختلافات عملی و اختلافات عملی را به دشمنی و دشمنی را به کشتار و ترور تبدیل کنند.

«تشیع انگلیسی» و «تسنن آمریکایی» دو روی یک سکه هستند

یکی از اقدامات استعمارگران برای گسترش دامنه و عمق اختلافات مذهبی این بوده که شیعیان را به لعن علنی خلفا و برخی همسران پیامبر و حتی سب آنان تشویق کنند سپس با انتشار گستردۀ آن، برادران اهل سنت را از ما شیعیان دور کنند. کاری که جریان انحرافی «تشیع انگلیسی» در حال انجام آن است. البته استعمارگران از آن طرف نیز غافل نبوده و جریان انحرافی «تسنن آمریکایی» را راه انداخته‌اند که آن طرف هم گرفتن جان، مال و ناموس شیعه را مباح بدانند!

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به منظور مقابله با رسانه‌هایی که صراحتاً تشیع انگلیسی را ترویج می‌دهند اقداماتی کرده است که شایستۀ تقدیر است اما متأسفانه باید گفت که همچنان برخی از رسانه‌ها به طور غیرصریح به ترویج تشیع انگلیسی می‌پردازند!

سوءپیشینیه‌هایی که شیعه نیوز به آن افتخار می‌کند!

شیعه نیوز یکی از رسانه‌هایی است که تشیع انگلیسی را به طور غیرصریح ترویج می‌کند که در نتیجۀ آن، شیعه نیوز در تاریخ 24 اسفندماه 1386 به مدت چهارماه توسط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، فیلتر شده است و همچنین در تاریخ 25 بهمن‌ماه 1391، مسعود بحرینی، مدیر مسئول آن، به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده شده است. جالب اینجاست که این سوءپیشینه‌ها با افتخار توسط خود شیعه نیوز رسانه‌ای شده است!!!1

اختلاف‌افکنی میان مسلمانان و تخریب مرجع تقلید شیعیان از اقدامات شیعه نیوز است

اما آنچه عموم مسلمانان باید به آن توجه کنند چگونگی ترویج تشیع انگلیسی توسط شیعه نیوز است تا در دام جهت‌دهی‌های انحرافی نیفتند چراکه طبعاً نهادهای نظارتی امکان بررسی واو به واو مطالب این سایت و آن سایت را ندارند. به همین منظور در ادامه برخی انحرافات شیعه نیوز بیان شده است.

اولاً شیعه نیوز در بند اول از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای در جهت تحکیم وحدت میان شیعیان معرفی کرده است. این در حالی است که امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) مطابق آیۀ وحدت (آیۀ 103 سورۀ آل عمران) همۀ مسلمانان را به وحدت فراخوانده است. جالب اینجاست که مسعود بحرینی، مدیر مسئول شیعه نیوز، طی یادداشتی در شیعه نیوز، به امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز دروغ بسیار بزرگی بسته است و از قول وی اظهار کرده که ما با اهل‌سنت هیچ وحدتی در عقاید نداریم!!!

ثانیاً شیعه نیوز در بند دوم از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای معرفی می‌کند که از اختلاف میان گروه‌های شیعیان پرهیز می‌کند. این در حالی است که این رسانه حتی شأن برخی مراجع تقلید شیعه را نیز در این زمینه در نظر نگرفته است! به عنوان مثال این رسانه بزرگترین ظلم را در حق آیت‌الله العظمی علامه سید کمال حیدری (مد ظله العالی) کرده است به طوری که این مرجع تقلید شیعیان را تخریب کرده و برای ایشان حواشی زیادی به وجود آورده است. این در حالی است که بنابر آمارهای شبکۀ الکوثر، آیت‌الله العظمی حیدری (مد ظله العالی) موفق‌ترین مرجع تقلید شیعه در زمینۀ مبارزه با عقاید وهابیت بوده‌اند. همین مطلب نشان می‌دهد شیعه نیوز، خادم انگلیس بوده است، نه تشیع!

ثالثاً شیعه نیوز در بند سوم از قسمت «درباره ما» خودش را رسانه‌ای معرفی می‌کند که بین وهابیت با اهل سنت تفکیک کرده است، این در حالی است که خودش گزارشی منتشر کرده است که اهل سنت ایران از این عدم تفکیک نارضایتی شدید دارند.2

رابعاً شیعه نیوز در بند چهارم از قسمت «درباره ما» که آخرین بند از این قسمت است تقویت روحیۀ تولی و تبری را از اولویت‌های خود نامیده است اما دقیقاً خلاف آن عمل می‌کند چون این رسانه تولی را دوستی با جریان انحرافی «تشیع انگلیسی» می‌داند!!! البته به وضوح به آن اقدام نمی‌کند اما همان‌طور که بیان شد در عمل به همان مسیر می‌رود.


1. احضاریه توسط دادسرای ویژۀ روحانیت؛ مسعود بحرینی به دادسرای ویژۀ روحانیت احضار شد.

2. گزارشی از دیدار مولوی عبدالمجید مرادزهی از علمای اهل سنت با مدیر شیعه نیوز.

منبع: پایگاه قرآنیان

نظرات  (۱)

دوست گرامی سلام
شما را به خدا اگر راست می گویید و هدف تان صِرفا شعار نیست پس لطف کنید و در کلمات خود حضرت امام که به پندارتان جلودار وحدت اسلامی است سرچ کنید تا ببینید ایشان در سخنان خود چه توهین هایی که به افراد مختلف از دانشمند و بزرگان از سنی و شیعه نکرده اند؟
دیگران که سهل است و فراوان!
پاسخ:
سلام علیکم
اولاً جلودار وحدت اسلامی، پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) است.
ثانیاً تا جایی که ما اطلاع داریم، امام خمینی (رحمة الله علیه) اقلاً آگاهانه به عقاید اهل سنت بی‌احترامی نکردند، شما اگر مثال نقضی دارید به همراه مستنداتتان ارائه بفرمایید که ما نیز آگاه شویم.
ثالثاً حرف ما وحدت امت اسلامی است و این وحدت فرمان قرآن کریم است. بنابراین اگر شخصی محترم نیز خلاف وحدت سخنی بگوید، اقدام درستی نکرده است. پس لازم است همۀ مسلمانان فارغ از هر مذهب و فرقه‌ای، به جای دشمنی با یکدیگر بر سر عقاید فرعی‌شان، به واسطۀ عقاید اصلی‌شان با یکدیگر همچون خواهر و برادر باشند.
البته این نکته نیز مغفول نماند که اگر جریانی به ظاهر اسلامی، بیاید مال، جان و ناموس مسلمان دیگری را مباح بداند و در این جهت اقدامی کند، بر آن مسلمان دیگر لازم و واجب است که از خودش دفاع کند ولو اینکه به همین منظور مجبور شود جان‌ها بگیرد. پس جهاد مسلمانان علیه گروه‌های تکفیری همچون «داعش»، «جبهة النصره» و... لازم و واجب است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی