قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای رحمتگر بر آفریدگان، رحمتگر بر ویژگان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده حکم نکنند، آنان خودشان کافرند.﴾ (مائده، 44)
پایگاه قرآنیان تلاش می‌کند تا به وسیلۀ قرآن، تصویر بهتری از اسلام نمایش دهد زیرا مسئولین این پایگاه، ایمان راسخ دارند که قرآن به عنوان ثقل اکبر، قطعی الدلالة و همچنین کامل و جامع است. به عبارت ساده‌تر، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای زندگی کردن است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، فقه، اخلاق و عرفان است.
تأکید می‌شود که کامل و جامع بودن قرآن نه تنها تضادی با پذیرش سنت ندارد بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیۀ اطاعت، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند سنت نیز مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان به معصومان (علیهم السلام) نیازمندیم.
ضمناً سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا دیگر علوم مطلق هستند قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند پایگاه قرآنیان مستقل است اما بیشتر متأثر از نظرات علما و مراجع تقلید قرآن‌محوری همچون علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) است.

پیوندها

بشارت دوازده امام در تورات

پنجشنبه, ۸ مرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۰۵ ب.ظ
هاجر و اسماعیل

ما مسلمانان معتقد هستیم که تورات و انجیل دچار تحریف شده‌اند. با این‌همه مسلماً همۀ بخش‌های این دو کتاب تحریف نشده است، مثلاً در تورات و انجیل می‌بینیم که در بخش‌هایی بشارت رسالت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) داده شده است1 که هیچ دلیلی ندارد یهودیان و یا مسیحیان این قسمت را تحریف کرده باشند زیرا به ضرر برخی ادعاهای خودشان است. همچنین مطلب صحیح2 و جالب دیگری که در یکی از بندهای تورات یا عهد عتیق آمده است اشاره به 12 امیر (ولی امر) از نسل حضرت اسماعیل (علیه السلام) دارد.
در بند 20 از فصل 17 پیدایش، خدای متعال خطاب به حضرت ابراهیم (علیه السلام) می‌فرماید:
«اما در مورد اسماعیل نیز تقاضای تو را اجابت نمودم و او را برکت خواهم داد و نسل او را چنان زیاد خواهم کرد که قوم بزرگی از او به وجود آید. دوازده امیر از میان فرزندان او برخواهند خاست.»
نیک مشخص است که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) از نسل حضرت اسماعیل (علیه السلام) است و 12 امیر نیز همان دوازده امام (علیهم السلام) هستند که خاندان حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) هستند و هرگز در هیچ مذهبی جز تشیع دوازده امامی اعتقاد به 12 امیر وجود ندارد. لذا این بند از تورات، خود نشانه‌ای دیگر بر حقانیت دوازده امام (علیهم السلام) است.


1. بشارات تورات و انجیل در مورد رسالت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) به تفصیل در کتاب بشارات عهدین نوشتۀ آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) آمده است.

2. صحت و عدم تحریف بشارت 12 امام (علیهم السلام) در تورات از اینجا مشخص می‌شود که دین مسیحیت سه قرن قبل از بعثت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) در امپراتوری روم رسمیت می‌یابد و از این دوران به بعد عهدین یعنی تورات و انجیل به قدری منتشر می‌شود که دیگر امکان تحریف آن وجود ندارد. لذا هیچ دلیلی وجود نداشته یهودیان یا مسیحیان بخواهند در مورد افرادی که هیچ شناختی از آن ندارند چنین تحریفی بکنند. اتفاقاً به طور طبیعی تا آن زمان اگر می‌خواستند تحریفی کنند باید تحریفی می‌کردند که نسل حضرت اسماعیل (علیه السلام) را در منابع خودشان تضعیف کنند چراکه برای آنان، نسل رقیب محسوب می‌شود.
منبع: پایگاه قرآنیان

نظرات  (۱)

http://emamat.ir/home/%D9%81%D8%B5%D9%84%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87/item/7253
پاسخ:
چه جالب. فکر می‌کردیم این مطلب را ما برای اولین بار در سطح اینترنت داریم مطرح می‌کنیم.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی