قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

پیوندها

اذکاری برای برآورده شدن حاجت

جمعه, ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۲۸ ب.ظ

ذکر

قبل از هر ذکری باید چیستی ذکر را دانست و آداب ذکر گفتن را رعایت کرد که دربارۀ این‌ها در اینجا صحبت شده است. سپس با رعایت آن نکات وارد خود اذکار می‌شویم.

بهترین ذکر برای برآورده شدن هر حاجتی این است که 100 آیه از قرآن خوانده شود و پس از آن هفت بار «یا الله» گفته شود و در انتها حاجت خود را از خدا بخواهیم. ضمناً خواندن 100 آیه از قرآن، خاصیت از بین بردن هر طلسمی را نیز دارد.

ذکر دیگری که برای برای برآورده شدن حاجات استفاده می‌شود این است که 9بار دعای نادعلی کبیر1 به طور کامل خوانده شود.

سومین ذکر وارده برای برآورده شدن حاجات این است که دو رکعت نماز خوانده شود و ثواب آن به حضرت علی (علیه السلام) هدیه شود. پس از آن یکبار دعای نادعلی کبیر خوانده شود منتها سه «یا علی» ابتدای آن به جای سه بار، 100بار تکرار شود. در انتها نیز یکبار گفته شود: «السلام علیک یا امیرالمؤمنین».


1. دعای نادعلی کبیر با ترجمه روان فارسی

منبع: پایگاه قرآنیان