قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

جواب حسن میلانی توسط شیخ وحید خراسانی!

جمعه, ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۰۳:۵۱ ب.ظ

حسن میلانی و نوچه‌هایش در سومین همایش بیداری قرآنی علاوه بر تهمت‌هایی که همواره به آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) می‌زدند، دو برگه استفتاء از برخی مراجع تقلید پخش کردند که در سؤال آن استفتائات، مطالب تقطیع شده و ناقصی از آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) را قرار داده بودند تا به اهداف شوم خود برسند. به همین دلیل، در ادامه فیلمی از شیخ وحید خراسانی در جواب حسن میلانی به همراه پاره‌ای از توضیحات می‌آید.

 

دریافت
مدت زمان: 1 دقیقه 5 ثانیه
 
پانویس 1: اگر حسن میلانی و نوچه‌هایش اعتراف کنند که منظور شیخ وحید خراسانی این است که سخنان معصومین (علیهم السلام) نیز به دلیل قرآنی بودن، هدایت‌گر است باید از آنان پرسید؛ پس چرا وقتی آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) نیز دقیقاً از کفایت ثقل اکبر همین منظور را دارند شما وقاحت را به اوج رسانده و ایشان را گمراه می‌خوانید؟! البته این گفتار شما باعث خرسندی ماست زیرا بر ما مشخص شده که شما خودتان گمراه هستید و گمراه دانستن آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) توسط شما، خود نشانه‌ای دیگر از حقانیت ایشان است.

پانویس 2: تکرار مکررات است اما اینجا نیز برای برخی بی‌سوادان گفته می‌شود که منظور آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) از عدم نیاز قرآن به بیان شدن توسط معصومین (علیهم السلام) این است که قرآن چون تبیاناً لکل شی للمسلمین است لذا معنایش نیز برای هرکسی در حد خودش روشن و واضح است و نیازی به توضیح آنچه از قرآن می‌فهمیم نیست، نه اینکه ما غیرمعصومین نیازی به تشریح قرآن توسط معصومین (علیهم السلام) نداشته باشیم! در این مورد در مطلب دلالت قرآن بحث شده است اما شما که هنوز نه مراتب قرآن را می‌شناسید و نه حتی تفاوت اصطلاحات تبیین و توضیح و تشریح را می‌دانید چطور به خود جرأت می‌دهید مرجع تقلید اعلم شیعه را گمراه بخوانید؟! آیا شرم ندارید؟!

پانویس 3: همانطور که در اینجا گفته شد؛ روش فقهی آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) و حتی بیان روش فقهی ایشان در تمام طول عمرشان تغییری نداشته است بلکه برداشت آقایان در زمان‌های مختلف، متفاوت بوده است. تنها تفاوت آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) نیز با دیگر مراجع تقلید همواره در این بوده است که آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی فقط احادیث خلاف قرآن و غیرمقبول امامیه را نمی‌پذیرفتند نه اینکه کلاً احادیث را نپذیرند! و این دقیقاً سفارش معصومین (علیهم السلام) به شیعیان حقیقیشان بوده که احادیث را به قرآن عرضه کنند.

منبع: پایگاه قرآنیان