قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

پایگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای رحمتگر بر آفریدگان، رحمتگر بر ویژگان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده حکم نکنند، آنان خودشان کافرند.﴾ (مائده، 44)
پایگاه قرآنیان تلاش می‌کند تا به وسیلۀ قرآن، تصویر بهتری از اسلام نمایش دهد زیرا مسئولین این پایگاه، ایمان راسخ دارند که قرآن به عنوان ثقل اکبر، قطعی الدلالة و همچنین کامل و جامع است. به عبارت ساده‌تر، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای زندگی کردن است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، فقه، اخلاق و عرفان است.
تأکید می‌شود که کامل و جامع بودن قرآن نه تنها تضادی با پذیرش سنت ندارد بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیۀ اطاعت، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند سنت نیز مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان به معصومان (علیهم السلام) نیازمندیم.
ضمناً سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا دیگر علوم مطلق هستند قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند پایگاه قرآنیان مستقل است اما بیشتر متأثر از نظرات علما و مراجع تقلید قرآن‌محوری همچون علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) است.

دعای نادعلی کبیر با ترجمۀ روان فارسی

دوشنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۰۱:۳۴ ق.ظ

دعای نادعلی کبیر

بِسمِ اللهِ الرَّحمن الرَّحیم

نادِ عَلیاً مَظهَرَ العَجائِب تَجِدهُ عَوَناً لَکَ فِی النَوّائِب لی اِلیَ اللهِ حاجَتی وَ عَلَیهِ مُعَوَّلی کُلَّما اَمَرتَهُ وَ رَمَیتَ مُنقَضی فی ظِلّ اللهِ وَ یُضِلل اللهُ لی اَدعُوکَ کُلَّ هَمٍ وَ غَمًّ سَیَنجَلی بِعَظَمَتِکَ یا اللهُ بِنُبُوَّتِکَ یا مُحَمَّدَ بِوَلایَتِکَ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ اَدرِکنی بِحقِّ لُطفِکَ الخَفیَّ اللهِ اَکبَرُ اَنا مِن شَرِّ اَعدائکَ بَریءٌ اللهُ صَمَدی مِن عِندِکَ مَدَدی وَ عَلَیکَ مُعتَمِدی بِحقِّ إِیاکَ نَعبُدُ وَ إِیاکَ نَستَعینُ یا اَبالغَیثِ اَغِثنی یا اَبَاالَحَسَنَین اَدرِکنی یا سَیفَ اللهِ اَدرِکنی یا بابَ اللهِ اَدرِکنی یا حُجهَّ اللهِ اَدرِکنی یا وَلِیَّ اللهِ اَدرِکنی بِحَقَّ لُطفِکَ الخَفیِّ یا قَهّارُ تَقَهَّرتَ بِا لقَهرِ وَ القَهرُ فی قَهرِکَ یا قَهارُ یا قاهِرَ العَدُوِّ یا واِلیَ الوَلِیِّ یا مَظهَرَ العَجائِبِ یا مُرتَضی عَلِیُّ رَمَیتَ مَن بَغی عَلَیَّ بِسَهمِ اللهِ وَ سَیفِ اللهِ القاتِلِ اُفَوَّضُ اَمری اِلیَ اللهِ اِنَّ اللهَ بَصَیرٌ بِالعَبادِ وَ اِلهُکُم اِلهٌ واحِدٌ لا اِلهَ اِلاّ هُوَ الرَّحمنُ الرَّحیمُ اَدرِکنی یا غیاثَ المُستَغیثیَنِ یا دَلیلَ المُتَحیِّرِینَ یا اَمانَ الخائِفینَ یا مُعینَ المُتَوَکِّلینَ یا رَاحِمَ المَساکینَ یا اِلهَ العالَمینَ بِرَحمَتِکَ وَ صَلَّی اللهُ عَلی سَیِّدِنا مُحَمَّدٍ وَ الِهِ اَجمَعینَ وَ الحَمدُ للهِ رَبِّ العالَمینَ

 

به نام خدای رحمتگر بر آفریدگان، رحمتگر بر ویژگان

علی را بخوان که مظهر کمالات و صفات عجیبه است تا یاری کنندۀ تو در تمام مشکلات و سختی‌ها باشد. مرا به سوی خدا حاجتی است و در همۀ امور، تکیه‌گاه و اعتمادم بر اوست و امور گذشته و آینده‌ام را در زیر سایۀ لطف خدا گذرانده و می‌گذرانم و برای رفع و دفع هر ناراحتی و مشکلی، خدایا تو را می‌خوانم تا مشکل حل و مسائل روشن شود. قسم به بزرگی‌ات ای خدا و قسم به پیامبری‌ات ای محمد و قسم به ولایت و امامت تو ای علی، ای علی، ای علی، به حق لطف و محبت پنهانت مرا دریاب. «الله اکبر»، من از شر دشمنانت بیزاری می‌جویم. خدای بی‌نیاز، بی‌نیازکنندۀ من است و من از سوی تو یاری و مدد می‌شوم و بر تو به حق «ایاک نعبد و ایاک نستعین» اعتماد و تکیه دارم. ای پدر کمک و یاری کردن؛ مرا یاری کن و به فریادم رس. ای پدر حسنین، مرا دریاب. ای شمشیر خدا، مرا دریاب. قسم به لطف پنهانت ای غالب و پیروزمند بر همه به قهر و سلطنت خدایی و حال آنکه قهر و سلطنت در تفوق و غلبه و پیروزی تو است، ای غالب و پیروزمند بر دشمن، ای دوست دوست خدا، ای مظهر صفات عجیبه، ای مرتضی علی، یقین دارم هرکسی بخواهد به من ظلم و ستم روا دارد تو مولا او را به تیر و شمشیر کشنده بر زمین زده و از پای درمی‌آوری. من تمام امورم را به خدا واگذرا می‌کنم، به درستی که خدا بصیر و بینا و آگاه بر بندگان است و قول خداست که در قرآن فرمود: «خدای شما، خدای مهربان است و غیر از او خدایی نیست و رحمتگر بر همگان و رحمتگر بر ویژگان است». ای فریادرس فریادخواهان، مرا دریاب. ای راهنمای سرگردانان، ای امان و آرامش دهندۀ ترسندگان، ای یاری‌کنندۀ پناه آورندگان، ای رحم کنندۀ بر فقرا و بی‌چارگان و ای پروردگار عالمیان، به رحمت بی‌کرانت مرا دریاب و بر سید و آقای ما حضرت محمد و خاندان او درود بفرست و ستایش، مخصوص پروردگار جهانیان است.

 

چگونگی خواندن دعای نادعلی کبیر

برای یافتن گمشده: اگر چیزی گم کرده باشید، یکبار قرائت دعای نادعلی برای یافتن‌اش کافی است.

برای باز شدن گره از کارها: اگر «حاجت مشروعی» دارید که گره‌ای بر آن افتاده است باید برای باز شدن گره، پنج کار انجام دهید.

اول در صورت توان سه روز روزه بگیرید و در افطار، میان دو صلوات حاجت بخواهید؛ دوم پنج خروس یا مرغ را قربانی کرده و به فقیری که گدایی نمی‌کند و آبرومند است بدهید (یا با کلیک بر اینجا مبلغ معادلش را کمک کنید)؛ سوم اینکه هرچقدر که می‌توانید و خسته نمی‌شوید بگویید: «استغفرالله و اتوب الیه»؛ چهارم اینکه نماز صبح شما نباید قضا شود؛ پنجم نماز حاجت به کیفیت زیر را از جمعه تا جمعه طی هشت روز بعد از نماز صبح یا عشاء بخوانید.

دو رکعت نماز حاجت بخوانید و همانطور که رو به قبله هستید ثواب نماز را به امیرالمؤمنین (علیه السلام) هدیه کنید، سپس دعای نادعلی کبیر را با این تفاوت بخوانید که به جای سه مرتبه «یا علی»، هزار مرتبه «یا علی» بگویید، بعد از اتمام دعا نیز یک صلوات بفرستید و بگوید: «یا امیرالمؤمنین، شما از خدا بخواهید که مشکل مرا حل کند و گره از کارم بگشاید» و بعد یک صلوات دیگر بفرستید.

بعد هم که مشکل حل شد، پیامی در انتهای همین صفحه بفرستید و اعلام کنید که مشکل حل شده است.

برای رفع ظلم: البته اگر کسی مظلوم واقع شده است می‌تواند کار دیگری کند تا خداوند او را نجات بدهد؛ دو رکعت نماز حاجت بخواند، بعد از نماز سر به سجده بگذارد و پنج صلوات بفرستد، سپس 40 مرتبه بگوید: «رب انی مغلوبٌ فانتصر»، مجدداً پنج صلوات بفرستد. این نماز را با همین روش، 11 روز (به عدد ابجد هو) ادامه بدهد خداوند او را نجات می‌دهد.
دلیل‌اش این است که خداوند در آیات 9 و 10 سوره قمر می‌فرماید: «کَذَّبَتْ قَبْلَهُمْ قَوْمُ نُوحٍ فَکَذَّبُوا عَبْدَنَا وَقَالُوا مَجْنُونٌ وَازْدُجِرَ، فَدَعَا رَبَّهُ أَنِّی مَغْلُوبٌ فَانْتَصِرْ؛ پس پروردگارش را خواند که: «من بسی مغلوب شده‌ام‌؛ پس بسیار یاری(ام) فرمای!»، پس درهای آسمان را به آبی بسی ریزان و فراوان (بر سر و سامانشان) گشودیم.» البته روایت از امیرالمؤمنین (علیه السلام) نیز هست که مطابق آن، شبیه همین ذکر توصیه شده است که تکرار آن هزار بار است اما این که گفته شد تکرارش 40 مرتبه است.


توجه: به دلیل سؤالات متعدد در مورد چگونگی و کیفیت خواندن ادعیه و همچنین درخواست‌های متعدد برای گرفتن اذکار توسط افراد مختلف، مطلب زیر را بخوانید.
با توجه به اینکه افراد مال‌پرست زیادی بدون اینکه حتی علم کافی داشته باشند دعا تجویز می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم سمت دکان‌های دعانویسی نروید! همانند دیگر معارف اسلامی، هرچه در مورد دعا نیاز باشد از طریق قرآن و معصومین (علیهم السلام) به ما رسیده است و به این منظور باید به علمای سرشناس که سال‌ها در این زمینه تحقیق کرده‌اند و به دنبال مال، شهرت، مریدبازی و امثالهم نیستند رجوع شود.
بر این اساس، باید اذعان کرد حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) که از شاگردان برجستۀ علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) هستند و سال‌ها بر روی ادعیه و اذکار قرآنی و آثار آن‌ها کار کرده‌اند یکی از برترین افراد در این حوزه محسوب می‌شوند، لذا شمارۀ موبایل ایشان برای پاسخگویی به سؤالات و ارائۀ ادعیه و اذکار، در انتهای این مطلب قرار داده شده است. ضمناً به منظور رعایت حال استاد، لطفاً تماس تلفنی نگیرید بلکه از طریق تلگرام، پیام بفرستید و منتظر پاسخ بمانید.
موبایل حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته): 09352671270

منبع: پایگاه قرآنیان

نظرات  (۳۱)

سلام
باتشکر از لطف شما از گذاشتن متن این دعای ارزشمند.. من خودم دو بار به این دعا متوسل و هر دو بار کمتر از 24 ساعت جواب گرفتم.. جوابی که ظرف اینمدت تقریباا محال بود اما میخواستم توی گوشی م هم این دعا رو داشته باشم تا دایماا همراهم باشه و هرلحظه احتیاج شد همراه مباشه.. باز هم تشکر از کیفیت ه خوب تصویر دعا.. متشکرم.
پاسخ:
سلام علیکم
ممنون از پیام محبت‌آمیز شما.
سلام
بسیار قدردانی میکنم.. همیشه با خواندن این دعا حاجت گرفتم ..
دلم میخواست معنی کاملشم بدونم. بسیار ممنون و متشکر
پاسخ:
سلام علیکم
با تشکر از پیام شما، ما را در دعای خیرتان فراموش نکنید.
سلام ممنون از متن کامل و معنی که گذاشتین به حق اذان همه حاجت روا بشن منم به ارزوم برسم الهی
پاسخ:
سلام علیکم
کاری نکردیم. ان شاء الله.
سلام امیرالمونین اجر بدهد به بانی این صفحه
پاسخ:
سلام علیکم
با تشکر از شما
سلام طاعات وعباداتتون قبول ،خیلی ازدعای قشنگی که در اختیارم گذاشتید سپاسگزارم.لطفتون مستدام.
پاسخ:
سلام علیکم
کار خاصی نکردیم، التماس دعا.
با سلام من مشکلات جسمی فراوانی دارم هر دکتری رفتم جواب نگرفتم ولی متاسفانه تا الان هیچ وقت توسل نکرده ام .از امشب این دعا را  شروع به خواندن میکنم و توسل میکنم به مولا امام علی تا شاید فرجی شود.

پاسخ:
سلام علیکم
ان‌شاءالله نتیجه مطلوب حاصل شود.
سلام خدمت همه شما عزیزان ممنون از دعای خیلی خوبتون تورو خدا برام دعا کنید به ارزوم برسم به امید این دعا ارزو همه بر اورده بشه ٣ساله یکی رو دوس دارم پدر دختر قراره جواب بده ارزوی خوشبختی برا همه عزیزیان خدا خیرتون بده التماس دعا .اسماعیل از استان فارس شهرستان نیریز 
پاسخ:
سلام علیکم
ان‌شاء الله خیر است.
برای همه جوانان، از جمله شما، آرزوی عاقبت به خیری داریم. هم دعا و هم تلاش کنید تا موفق شوید.
سلام این دعا مثله معجزه میمونه من هر وقت مشکلی داشتم و به این دعا متوسل شدم حاجتمو خیلی سریع گرفتم . ممنون از ترجمه خوبتون.
پاسخ:
سلام علیکم
الحمدلله، قابلی نداشت.
 • چشم انتظارم ..
 • سلام ..
  دوستان ، کارد به استخاونم رسیده . امروز شهادت امام جواده و دارم این رو می نویسم .
  تو روخدا اگه امکانش هست دعام کنید که گره از کارم و حاجاتم باز بشه .با اشک دارم می نویسم..
  ختم این دعا چطوره ؟ هر کی یه چیزی میگه ؟
  راهنماییم کنید .
  خدا به حق امام جواد اجرتون بده .
  برادر کوچیک شما ..
  پاسخ:
  سلام علیکم
  با توجه به اینکه افراد مال‌پرست زیادی بدون اینکه حتی علم کافی داشته باشند دعا تجویز می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم سمت دکان‌های دعانویسی نروید!
  همانند دیگر معارف اسلامی، هرچه در مورد دعا نیاز باشد از طریق قرآن و معصومین (علیهم السلام) به ما رسیده است و به این منظور باید به علمای سرشناس که در این زمینه سال‌ها تحقیق کرده‌اند و به دنبال مال و شهرت نیستند رجوع شود.
  به همین دلیل، پرسش شما را به حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) ارائه کردیم و ایشان این‌طور پاسخ دادند:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  اگر چیزی گم کرده باشید، یکبار قرائت دعای نادعلی برای یافتن‌اش کافی است.
  اگر می‌خواهید گره از کارهایتان باز شود باید چند کار انجام دهید؛ اول نذر کنید که 66 هزار تومان (66 عدد ابجد الله است) به فقیر مستحق بدهید، دوم اینکه یک عدد قربانی کنید که می‌تواند از مرغ و خروس تا گوسفند و بیشتر باشد، مثلاً یک خروس را قربانی کنید و به خانواده فقیر بدهید، سوم اینکه نماز صبح شما نباید قضا شود، چهارم اینکه هرچقدر که می‌توانید و خسته نمی‌شوید بگویید: «استغفرالله و اتوب الیه»، این‌ها کارهای دائمی است و اما خود دعای نادعلی...
  برای ختم دعای نادعلی، دو رکعت نماز حاجت بخوانید و همانطور که رو به قبله هستید ثواب نماز را به امیرالمؤمنین (علیه السلام) هدیه کنید، سپس دعای نادعلی کبیر را با این تفاوت بخوانید که به جای سه مرتبه «یا علی»، هزار مرتبه «یا علی» بگویید، بعد از اتمام دعا نیز یک صلوات بفرستید و بگوید: «یا امیرالمؤمنین، شما از خدا بخواهید که مشکل مرا حل کند و گره از کارم بگشاید» و بعد یک صلوات دیگر بفرستید. این نماز پنج بار قرائت شود؛ صبح، ظهر، شب، صبح و ظهر.
  بعد هم که مشکل حل شد، پیام دیگری بفرستید و بگویید که مشکل حل شده است.
  البته اگر کسی مظلوم واقع شده است می‌تواند کار دیگری کند تا خداوند او را نجات بدهد؛ دو رکعت نماز حاجت بخواند، بعد از نماز سر به سجده بگذارد و پنج صلوات بفرستد، سپس 40 مرتبه بگوید: «رب انی مغلوبٌ فانتصر»، مجدداً پنج صلوات بفرستد. این نماز را با همین روش، 11 روز (به عدد ابجد هو) ادامه بدهد خداوند او را نجات می‌دهد.
  دلیل‌اش این است که خداوند در آیات 9 و 10 سوره قمر می‌فرماید: «کَذَّبَتْ قَبْلَهُمْ قَوْمُ نُوحٍ فَکَذَّبُوا عَبْدَنَا وَقَالُوا مَجْنُونٌ وَازْدُجِرَ، فَدَعَا رَبَّهُ أَنِّی مَغْلُوبٌ فَانْتَصِرْ؛ پس پروردگارش را خواند که: «من بسی مغلوب شده‌ام‌؛ پس بسیار یاری(ام) فرمای!»، پس درهای آسمان را به آبی بسی ریزان و فراوان (بر سر و سامانشان) گشودیم.» البته روایت از امیرالمؤمنین (علیه السلام) نیز هست که مطابق آن، شبیه همین ذکر توصیه شده است که تکرار آن هزار بار است اما این که گفته شد تکرارش 40 مرتبه است.
 • دعای ناد علی
 • تشکر از شما
  با سلام واقعا بی نظیره با خلوص نیت بخونید حاجت میده  ممنون


  پاسخ:
  سلام علیکم
  وظیفه بود.
  امید که همۀ برادران و خواهران گرامی، حاجت بگیرند.
  خدا خودش شاهد است خواندن برایم مشکل برای دیگر مشکلات خیلی توسل به ائمه معصومین توسل جستم دیگر روی به درب آنها را ندآرم ، خجالت میکشم، تر خدا دعام کنید تا مشکلم حل شود برای حفظ آبرو حاضرم هر کاری کنم و اینک چندین بار دعای نادعلی علی را با ترجمه خاندم ولی شرایط و ترتیبات آن را نمی‌دانستم لذا آن مبلغ ۶۶ و قربانی را نیت کرده و صبح بعد نماز مجددا دعا را خوانده و بترتیب فوق عمل میکنم حال آیا فردا ظهر دعایم مستجاب نمی‌شود البته امید دارم چون خداوند بارها وعده داده من مهربانم ولی دعای برادرانم نیاز دارم بهش
  پاسخ:
  مشکلاتان را به طور دقیق در تلگرام به حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) اعلام کنید تا علاوه بر دعای نادعلی، روش دیگری نیز برای شما بیان کنند.
  سلام ممنون که معنی دعا رو نوشتید چقدر زیبا و با عظمت هست. ادم احساس میکنه تمام دنیا بهم دست داده که پشتش باشن وحمایتش کنن. انشاءالله بحق صاحب دعا در کار همه گشایش بشه. امین
  پاسخ:
  سلام علیکم
  ممنون از پیام شما
  سلام باعرض ادب... بابت یک موضوعی و حل اون خوابی دیدم مادربزرگم که به رحمت خدا رفتن در عالم خواب در رابطه باحل اون مشکل گفتن که دعای حضرت علی داره که باید اونو بخونم.. آیا دعای حضرت علی برای بازشدن و حاجت روایی همین دعای نادعلی میباشد 
  پاسخ:
  سلام علیکم
  دعاهای امام علی (علیه السلام) در کتاب صحیفۀ علویه موجود است اما برای اینکه مشخص بشود کدام دعا مناسب شماست باید با حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) در میان بگذارید که شماره ایشان نیز در همین مطلب قرار داده شده است.
 • حقیقت جو
 • برگرفته از سایت اسلام کوءست:

  آیا دعای معروف به «ناد علی» سند معتبری دارد؟
  پرسش
  آیا دعای معروف به «ناد علی» سند معتبری دارد و در منابع معتبر نقل شده و کیفیت خواندن آن چگونه است؟ آیا اگر کسی از این دعا یا هر دعایی حاجت گرفت، می توان به آن اعتماد کرد؟
  پاسخ اجمالی

  منظور از دعای ناد علی، شعر "ناد علیا مظهر العجائب* تجده عونا لک فی النّوائب * کلّ غمٍّ و هَمٍّ سَینجَلی *بِوَلایَتِکَ یا علیّ یا علی یا علی" است که در جلد 20 بحار الانوار ص 73 از قول میبدی، یکی از شارحان اهل سنت دیوان امیرالمؤمنین (ع) نقل شده است که متن روایت چنین است:

   

  و گفته شده است که به پیامبر در روز ا حد ندا شد:

   

  "ناد علیا مظهر العجائب * تجده عونا لک فی النّوائب

   

  کلّ غمٍّ و هَمٍّ سَینجَلی* بِوَلایَتِکَ یا علیّ یا علی یا علی."

   

  و به همین مقدار اکتفا شده و مطلبی که دلالت داشته باشد که می توان از این شعر به عنوان دعا استفاده کرد، نقل نشده است.

   

  از طرفی، با آنکه باید هر دعا را بر همان اساسی خواند که در روایت مرتبط وارد شده، اما باید در نظر داشت که برخی دستوراتی که در ارتباط با کیفیت خواندن "ناد علیا" بیان می شود، منشأ روایی نداشته و در کتب معتبر حدیثی چنین دستوراتی مشاهده نمی شود.

   

  به هر حال، خواندن آن به امید ثواب یا "قصد رجاء" اشکال ندارد .

   

  مراجع  معظم تقلید فرموده اند:

   

  خواندن دعاهایی که اعتبار سندش معلوم نشده، به امید ثواب، نه به قصد ورود اشکال ندارد.[1] یعنی به امید ثواب خوانده شود، نه به این قصد که از معصوم(ع) وارد شده است.

   

  نکته دیگر آن است که در عبادات، آنچه در مرحله اول اهمیت دارد، استناد آن به یکی از منابع معتبر است، اما در  خصوص ادعیه، بر اساس روایات وارده از معصومان، ایرادی ندارد که هر فردی با انشاء خود و به شرط عدم تعارض با آموزه های اسلامی، به مناجات با پروردگار بپردازد[2]، اما نمی توان اصلی کلی را مورد پذیرش قرار داد که اگر شخصی با خواندن دعا و یا پرداخت نذری به حاجت خویش رسید، دیگران نیز آن دعا را مانند دعایی مأثور و منقول از امامان (ع) دانسته و آن را به مجموعه دعاها و اعمال موجود اضافه کنند.

   

   

  [1]. آیت الله صافی گلپایگانی، معارف دین، ص 260؛ آیت الله فاضل لنکرانی، استفتائات، ج 2، ص 537،

  [2] حر عاملی، محمد بن الحسن، وسائل الشیعة، ج 7، ص 139، ح 8944، مؤسسة آل البیت، قم، 1409 هـ ق. " ِ عَنْ زُرَارَةَ قَالَ قُلْتُ لِأَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع عَلِّمْنِی دُعَاءً فَقَالَ إِنَّ أَفْضَلَ الدُّعَاءِ مَا جَرَى عَلَى لِسَانِک‏".

  پاسخ:
  علامه صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه)، در مباحث اصولی، خصوصاً در حوزۀ علوم قرآنی نگاه متفاوتی نسبت به دیگر مراجع تقلید داشتند زیرا ایشان ابتدا به طور مستقیم به قرآن رجوع می‌کردند و دیگر علوم دینی را بر مبنای قرآن می‌پذیرفتند و یا می‌فهمیدند.
  علامه صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) به دلیل نگاه اصیل قرآنی که داشتند در مباحث اصولی معتقد بودند که بررسی سند روایت چندان اهمیتی ندارد؛ به طوری که اگر متن روایت با معارف قرآن کریم تضادی نداشت همین که سند روایت در نهایت به یکی از معصومین (علیهم السلام) برسد برای پذیرش آن روایت کفایت می‌کند چراکه خدای متعال فرموده است: «قل فللّه الحجّة البالغة» (انعام، 149).
  بر اساس آنچه بیان شد؛ خلاف آنچه از سایت اسلام کوئست نقل کردید، علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) به عنوان یکی از مراجع تقلید بلکه اتقی و اعلم مراجع تقلید، دعای نادعلی کبیر را صادره از معصوم (علیه السلام) می‌دانند.
  سلام ببخشید چنین شماره ای ادرس تلگرام ندارد لطفا راهنمایی کنید..تشکر و در پناه خداوند
  پاسخ:
  سلام علیکم
  به اشتباه شماره‌ای قرار داده شده بود که تلگرام ندارد اما الان اصلاح شد.
  ممنون از اطلاع‌رسانی‌تان.
 • خواهر نیازمند دعا
 • با سلام
  برادر مریضی دارم...مدام در پی ذکر و دعا هستم اما نمیدانم کدام دعا ،کدام سوره تاثیر بهتری دارد ...با این شماره هم که شما اینجا ذکر کردید پیغامی نرفت متاسفانه...خواهش میکنم اگر به ایشان دسترسی دارید حتما سوال مرا بپرسید...برادرم بسیار بدحال است و من به هر راهی میدوم برای شفا ...التماس دعا
  پاسخ:
  سلام علیکم
  اولاً اشتباهتان اینجاست که «مدام دنبال ذکر و دعا هستید»! توجه بفرمایید خواهر گرامی، همه چیز به ارادۀ خدای متعال است، خدا نیز اراده کرده است که بخش اصلی سرنوشت و عاقبت انسان، دست خودش باشد. یعنی چه اشخاص و چه جوامع بشری، به اذن الله، خودشان تعیین‌کنندۀ اصلی عاقبتشان هستند. بنابراین در وهلۀ اول خودتان باید در جستجوی بهترین فوق تخصص پزشکی (در آن شاخه‌ای که نیاز است) باشید و به آن عمل کنید و اصلاً سمت دکان طب سنتی و طب اسلامی و... نروید چون اگر طب سنتی جوابگو بود تا قبل از آمدن پزشکی مدرن، زنان در سن 40 سالگی نمی‌مردند و افراد با یک سرماخوردگی ازپا درنمی‌آمدند (به گواه سفرنامه‌های عهد قاجار) و همچنین اگر چیزی به اسم طب اسلامی داشتیم، امام علی (علیه السلام) پس از شکافته شدن فرق مبارکشان، برای همان مداوای موقت نیز از طبیب یهودی کمک نمی‌گرفتند.
  بنابراین فعالیت اول و اصلی‌تان باید یافتن پزشک فوق تخصصی ماهر باشد. حال شاید بپرسید پس نقش دعا چیست؟ دعا تنها برای این است که آن بخش کمتر از وضعیت، سرنوشت و عاقبتمان که دست خودمان نیست را از خدا بخواهیم که به نحو احسن برایمان رقم بزند. البته باید توجه داشت که حتی بهترین دعاها نیز شاید جوابگو نباشند و خدای متعال مصلحت نداند آن‌طور که میل ماست سرنوشتمان را رقم بزند چون او عالم و حکیم مطلق است و ما هرگز علم و حکمت او را نداریم و شاید چیزی را بخواهیم که به ظاهر برایمان خوب است اما در واقع این‌طور نباشد. بنابراین چه بهتر که همیشه در دعاهایمان وقتی درخواستی از خدا داریم ابتدای درخواستمان جملۀ «خدایا، اگر صلاح می‌دانی» باشد.
  ثانیاً در مورد پیامتان به حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت توفیقاته)، ایشان گفتند که پیامی دریافت نکرده‌اند لذا اگر تمایل به دریافت دعا از ایشان دارید مجدداً تلاش بفرمایید. ضمن اینکه توجه داشته باشید هر دعایی می‌گیرید منبع قرآنی یا روایی آن را نیز جویا شوید تا جای هیچ شکی در برایتان نماند چون دعایی که با شک خوانده شود اثرش کمتر می‌شود و دعا باید بدون هیچ شکی و با توجه کامل قلبی خوانده شود تا ان‌شاءالله اثرش را بگذارد.
  سلام مشکل کار وکسب حاجت دارم عایا این دعا مشکل مرل حل میکند ان شاءالله ؟؟؟دعای دیگری هم هست؟
  پاسخ:
  سلام علیکم
  اگر اقدام عملی کرده‌اید، ان‌شاءالله دعا نیز کمک خواهد کرد.
  برای دریافت توضیحات بیشتر در مورد ادعیه لطفاً با حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) در تلگرام ارتباط برقرار کنید.

  واسه اتش نشان ها دعا کنید 😞
 • هاتف کوی متقیان
 • سلام. متن ذکر نادعلی خیلی شبیه به اذکار صوفیه است. آیا تحقیقی درباره این مشابهت انجام شده؟ وشکرا
  پاسخ:
  سلام علیکم
  اگرچه نمی‌دانیم دعای نادعلی کبیر را با کدام دعای صوفیه شبیه می‌دانید اما بسیاری از ادعیۀ شیعیان با صوفیان شباهت‌های لفظی و محتوایی دارد، اینکه دلیل بر بطلان نمی‌شود.
  داعش هم می‌گوید: «لا اله الا الله»، ما هم می‌گوییم: «لا اله الا الله». حالا نتیجه بگیریم چون آن‌ها این ذکر را می‌گویند ما نگوییم؟!
  سلام میخواستم بپرسم من دوتا دعادیدم گیج شدم دعای نادعلی بادعای نادعلی کبیر فرقی داره من کدوم دعاروبخونم براحاجتم,نمیشه هفت نوبت روزی بخونم.

  پاسخ:
  سلام علیکم
  دعای نادعلی کبیر را بخوانید که قرار داده‌ایم.
  ضمناً سؤالاتتان در مورد چگونگی خواندن دعا را از حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نورانی (دامت افاضاته) بپرسید که شماره‌اش را قرار داده‌ایم.
  سلام
  ببخشید آقای نورانی بابت دعا دادن یا دعا کردن هزینه دریافت میکنن؟
  پاسخ:
  سلام علیکم
  خیر؛ به هیچ عنوان، هیچ هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند و هرگز هم هیچکس نباید برای بیان معارف اسلامی هزینه‌ای دریافت کند.
  شخص پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) نیز برای بیان معارف اسلامی چیزی دریافت نمی‌کردند، تا چه رسد که شاگردِ نائب عامِ وارثِ پیامبر بخواهد چنین کند!
   این نماز پنج بار قرائت شود؛ صبح، ظهر، شب، صبح و ظهر.
  بعد هم که مشکل حل شد، پیام دیگری بفرستید و بگویید که مشکل حل شده است
  یعنی در دوروز این نماز بااعمال خوانده شود؟یکروز صبح ظهر شب و فردایش صبح و ظهر؟
  مشکل که باتوکل به خدا حل شد اینجا پیام بفرستیم و اطلاع دهیم؟
  پاسخ:
  بله.
  بله.
 • مهرداد افلاکی
 • با سلام من سالهای قبل دعای نادعلی را خوانده بودم مشکلم حل شد. با تشکر اگر شماره  حاج آقای نورایی را بفرمایید تا در تلگرام داشته باشم ممنونتان میشوم
  پاسخ:
  سلام علیکم
  09352671270
  سلام علیکم

  بسیار تشکر از شما و همکارانتون بنده با توسل به خداوند متعال و این دعا به حاجت خویش رسیدم بسیار دعای زیبایی است
  متشکرم
  پاسخ:
  سلام علیکم و رحمة الله
  ممنون از پیامی که ارسال کردید. موفق باشید.

  سلام مبلغ معادل ۵ خروسی یا مرغ چقدره؟
  پاسخ:
  سلام علیکم
  قیمت یک مرغ متوسط تقریباً 14 هزار تومان می‌شود بنابراین قیمت پنج مرغ معادل 70 هزار تومان می‌شود.

  سلام خسته نباشید ، حاجتی که من دارم در واقع در حد معجزه اس ! من به قدرت خدا شک ندارم ولی نمیدونم ایا خدا کمکم میکنه یا نه ،،، التماس دعا 
  پاسخ:
  سلام علیکم
   دعای مؤمن هدر نمی‌رود. وقتی شما حاجتی حلال دارید که برای آن دعا می‌کنید مطمئن باشید تأثیر دارد. لطفاً به روایت زیر توجه کنید.
  امام سجاد (علیه السلام) فرمودند: «دعاى مؤمن از سه حال خارج نیست: یا برای آخرتش ذخیره مى‏شود؛ یا در دنیا برآورده مى‏شود؛ یا بلایى را که مى‏خواهد به او برسد، دفع مى‏کند.» (تحف العقول، ص280).

  سلام. چندین روزه کارم شده گریه، شب و روز، حاجت دارم، توروخدا دعام کنید دارم میمیرم
  پاسخ:
  سلام علیکم
  دعا می‌کنیم حاجات حلال همۀ مؤمنان (به خصوص کسانی که به سختی افتاده‌اند) برآورده شود.

 • غزاله. ٢٠ساله.خدایا به امید تو
 • سلام عزیزاان من٣ساله حاجتی دارم و به این دعاها اعتقاد نداشتم
  الان بهش متوسل شدم لطفا دعا بفرمایید منم حاجت. روا بشم و بتونم با رسیدن به خواسته ام ب مردم کمک کنم
  نیت ام خیر و صلاحه و سلامتی مادرم هم از خدا خواستار ام
  امید وارم شما عزیزان دلپاک برام دعا کنید
  دعا کنین ایمان ام قویترشه تا چندی پیش بی اعتقاد بودم

  پاسخ:
  سلام علیکم
  اعتقاد پس از بی‌اعتقادی نشانۀ نگرش محققانۀ شماست. برای‌تان آرزو داریم که علم محققانه کسب کرده و توفیق عمل در مسیر رضای خدای متعال را داشته باشید که ایمان حقیقی این‌گونه محقق می‌شود.
  همچنین دعا می‌کنیم که خدای متعال حاجات شما را برآورده سازد.

  سلام:
  با تشکراز شما من نزدیک به یک سال همه چیز زندگیم ریخت به هم  چند وقته دارم این دعا را میخونم همین امشب خبری رسید به من که کل مشکلاتم حل شد یا علی جان
  پاسخ:
  سلام علیکم
  الحمدلله

  برعکس تمام دعاهای دیگه ک توی مفاتیح هست (ک اصن سندیتش هم معلوم نیست) ولی من هر وخ این نادعلی رو خوندم هم از ی طریقی یه مشکلی ک صد درصد نمیشد حل بشه حل شد هم خیر و خوشی بعدش واسم داشت. علی مظهر همه عجایبه. هرکی ک میگه این سندیت نداره بزنین تو دهنش بگین معنی شو بخون ببین چی میگه. سند چیه. مگه دعاس؟ داری با ولی و صاحبت درد دل میکنی
  شعر علی ای همای رحمت استاد شهریارم بخونی تورو میبره تو همین حال
  مهم حاله وگرنه بقیه ش قیل و قاله
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی