قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

مناظره به سبک حسن میلانی!

يكشنبه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴، ۱۱:۲۴ ق.ظ

حسن میلانی

شخص بالا حسن میلانی نام دارد، وی شدیداً مخالف فلسفۀ اسلامی، عرفان اسلامی و تفسیر قرآن با قرآن است و همچنین مورد حمایت حسن اللهیاری (علیه ما علیه) از مدیران پروژۀ تفرقه‌افکنی بین مسلمین در خارج از کشور نیز هست. همان‌طور که در تصاویر نمایان است حسن میلانی با اینکه لباس روحانیون شیعه را بر تن دارد اما خلاف مکتب اهل بیت (علیهم السلام) در بحث علمی نیز بسیار تندخو است!

همچنین حسن میلانی اخیراً برخی از مکتوبات علامۀ مجاهد آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) را تقطیع کرده و آن مطالب تقطیع شده و ناقص را برای همۀ مراجع تقلید ارسال کرده است و به این طریق فتاوایی دریافت کرده و به طور گسترده نشر داده است تا نشان دهد مرجع تقلید اعلم قرآنی، آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه)، گمراه بوده است!!! این در حالی است که بسیاری از علمای اعلام و مراجع تقلید، آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضون الله تعالی علیه) را تکریم کرده‌اند به طوری که به عنوان مثال، علامه طباطبائی (رضوان الله تعالی علیه)، الفرقان آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) را مایۀ افتخار تشیع می‌دانستند، حضرت آیت‌الله سید ابوالقاسم خوئی (رحمة الله علیه)، حکم ایشان را حکم خودشان عنوان کرده و احترام به ایشان را واجب دانسته بودند و امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) نیز آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) را عالمی متفکر خطاب کرده و در پی ارتحالشان پیام تسلیتی ویژه ارسال کرده است.

امید که دادگاه ویژۀ روحانیت برخوردش با حسن میلانی و امثال او را جدی‌تر نماید چراکه لباس روحانیت، شأنی دارد که پوشندۀ آن لباس باید آن شأن را مراعات کند.

منبع: پایگاه قرآنیان