قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

پیوندها

10 قالب قرآنی

پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ۱۲:۰۳ ب.ظ

خدمت قرآنیان و دوستداران قرآن به دلیل مهجوریت قرآن حتی در قالب‌های وبلاگ، لینک 10 قالب قرآنی برای وبلاگ که شاید در تمام فضای مجازی تنها همین تعداد بتوان یافت در ذیل قرار می‌گیرد. باشد که مورد پسند افتد.

همچنین 3 قالب وبلاگ برای آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) طراحی کرده‌ایم که در بلاگفا، پرشین بلاگ و میهن بلاگ قابل استفاده است. البته در پوشه اصلی، پوشه میهن بلاگ موجود نیست اما می‌توان برای میهن بلاگ نیز از همان کدهای بلاگفا و پرشین بلاگ استفاده کرد. در ذیل پوشه زیپ شده حاوی کد قالب‌ها نیز می‌آید که می‌توانید با جایگزین کردن کدها در قسمت ویرایش کد قالبتان، قالب خود را تغییر دهید.

منبع: پایگاه قرآنیان