قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

پیوندها

انس شهدا با قرآن

پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ۰۴:۳۸ ق.ظ

عراقی‌ها به ما حمله کرده بودند. هرکس در هرجایی مشغول نبرد بود. برای صدا زدن فرمانده به چادر رفتم. دیدم صالحی بدون اینکه وضعیت را در نظر بگیرد، گوشه‌ای از سنگر نشسته است و مشغول خواندن قرآن است. به او گفتم: «کار بهتر از قرآن خواندن پیدا نکردی؟!» در جواب گفت: «قرآن به من آرامش می‌بخشد. در این لحظه تنها چیزی که لازم دارم قرآن است که می تواند به من آرامش بدهد.»

پس از آنکه قرآن خواندنش تمام شد، آر.پی.جی را برداشت و خود را جلوی تانک دشمن انداخت و با فریاد ملکوتی «الله اکبر» تانک اول را زد. زدن تانک دوم، او را به خدا متصل کرد و او هم رفت و فقط صدای «الله اکبر» آخر صالحی در گوشم هنوز مانده است. بعد از شهادت او، جاده کاملاً باز شد و از دست عراقی‌ها نجات یافتیم.

آری، بندگان رستگار خدا، این‌گونه هستند.

منبع: پایگاه کلام فارس