قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

وبگاه تحلیلی

قرآنیان

﴿بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ، ...وَمَنْ لَمْ یَحْکُمْ بِمَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْکَافِرُونَ؛ به نام خدای مهرگستر مهربان، ...و کسانی که به آنچه خدا نازل کرده است حکم نکنند، آنانند که کافرند.﴾ (مائده، 44)
قرآن، این آخرین وحی خدای تبارک و تعالی و بزرگ یادگار حضرت خاتم الأنبیاء محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله)، یگانه کتاب کامل و جامع دربارۀ معارف دین اسلام است که دلالاتش برای هر کسی در حد خودش روشن است. بنابراین، قرآن فقط کتابی برای داخل طاقچه‌ها نیست بلکه کتابی برای دانستن سبک زندگی است. قرآن کتابی محدود به بالای سر مردگان نیست بلکه کتابی کامل در زمینۀ عقاید، احکام و اخلاق است.
تأکید می‌شود کامل، جامع و روشن بودن معارف قرآن تضادی ندارد با پذیرش سنت پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) که توسط راویان حدیث به مراجع و علمای دین اسلام رسیده است؛ بلکه به واسطۀ آیاتی همچون آیات اطاعت و وارثون، هر کسی ادعای قرآنی بودن دارد باید از سنت نیز پیروی کند هرچند خود سنت مرتبه‌ای از معارف قرآن است و چیزی جدای از قرآن نیست منتها چون کشف این مرتبۀ والا از معارف قرآن در اختصاص معصومین (علیهم السلام) است ما غیرمعصومان علاوه بر خود قرآن کریم به معصومان (علیهم السلام) نیز نیازمندیم. اگرچه سنت باید قطعی باشد و هر حدیثی قابل قبول نیست؛ به عبارت دیگر، احادیث جعلی که خلاف قرآن یا هر علم مطلقی هستند هرگز قابل قبول نیستند.
گفتنی است هرچند وبگاه قرآنیان مستقل است اما این وبگاه بیشتر متأثر از نظرات مرجع دینی اتقای قرآن‌محور، آیت‌الله العظمی دکتر محمد صادقی تهرانی است.

پیوندها

فقه گویا و رد شبهات

پنجشنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳، ۰۴:۳۱ ق.ظ
علامه محمد صادقی تهرانی (رض)
با توجه به اینکه اعمال ما مسلمانان باید همچون عقایدمان مبتنی بر قرآن باشد؛ لازم است که فقه ما مبتنی بر قرآن باشد که به آن فقه گویا گویند. با این حال متأسفانه قریب به اتفاق مراجع تقلید حال حاضر، قرآن را ظنی الدلالة می‌دانند یعنی آن را عملاً از دلالت و حجیت انداخته‌اند! مخصوصاً در مورد آیات الاحکام این نظر را دارند که جای بسی تأسف است چراکه هیچ یک از آیات الاحکام متشابه هم نیست تا چه رسد به ظنی الدلالة که در مورد هیچ‌یک از آیات قرآن حتی حروف مقطعه‌اش صدق نمی‌کند. لذا در ذیل، لینک‌های دانلود رسالۀ توضیح المسائل آیت‌الله العظمی صادقی تهرانی (رضوان الله تعالی علیه) و رسالۀ حج ایشان قرار می‌گیرد که هردو براساس قرآن است. همچنین قبل از آن کتاب‌های فقه گویا و تبیان قرار گرفته است که فقه گویا یا همان فقه قرآن محور را تبیین کرده است و جواب شبهات برخی جاهلان و معاندان فقه قرآنی را می‌دهد. ان شاء الله خدای تعالی تمام گمراهان را هدایت کند، تمام معاندان قرآن را لعنت کرده و مرگشان را نزدیک گرداند و ظهور قرآن ناطق، امام زمان (ارواحنا فداه) را نزدیک بنماید.
 

فقه گویا - محمد صادقی تهرانی (لینک اصلی)

فقه گویا - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی بیان)

فقه گویا - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

تبیان - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک اصلی)

تبیان - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک کمکی بیان)

تبیان - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک اصلی)

رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی بیان)

رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

خلاصۀ رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک پرشین گیگ)

خلاصۀ رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی بیان)

خلاصۀ رسالۀ توضیح المسائل نوین - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

چشمۀ تشنگان (سیری در فتاوا) - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک اصلی)

چشمۀ تشنگان (سیری در فتاوا) - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک کمکی بیان)

چشمۀ تشنگان (سیری در فتاوا) - مرکز مطالعات فقه قرآنی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

حج - محمد صادقی تهرانی (لینک اصلی)

حج - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی بیان)

حج - محمد صادقی تهرانی (لینک کمکی پیکوفایل)

 

منبع: پایگاه قرآنیان